Asterix en Cleopatra (1968)

Asterix en CleopatraVoor het zesde avontuur van Asterix lieten schrijver René Goscinny en tekenaar Albert Uderzo zich inspireren door de destijds veel besproken speelfilm 'Cleopatra' met Elizabeth Taylor in de titelrol. Een paar jaar later vormde dit stripverhaal weer de basis voor een film. In de tweede lange tekenfilm van Asterix krijgt de druïde Panoramix een oude vriend uit Alexandrië op bezoek, de architect Tekenis. Hij heeft van koningin Cleopatra, die een weddenschap met Julius Caesar heeft afgesloten, de opdracht gekregen om een paleis in drie maanden te bouwen. Als hij slaagt zal hij worden overladen met goud, maar als het niet lukt wordt hij aan de heilige krokodillen gevoerd.

Asterix en CleopatraTekenis is ten einde raad maar Panoramix biedt aan zijn toverdrank, die iedereen onoverwinnelijk maakt, voor de arbeiders te maken. Asterix, Obelix en zijn hondje Idefix gaan ook mee naar Egypte. De bouw verloopt snel en Cleopatra is onder de indruk. Plurix, een concurrent van Tekenis, is jaloers en probeert de werkzaamheden te vertragen door onder andere de Galliërs te laten verdwalen in een piramide. Dankzij de kracht van Obelix weten ze uit de wirwar van gangen te ontsnappen. Ook Caesar laat de bouw saboteren maar wordt op zijn nummer gezet door een woedende Cleopatra die uiteindelijk de weddenschap wint.

Asterix en CleopatraDeze tekenfilm volgt het stripverhaal trouw, maar er zijn ook enkele komische scènes toegevoegd zoals die van de dansende leeuw van Cleopatra, en wie goed oplet ziet als Obelix door de piramide loopt tussen de muurschilderingen een afbeelding van de kerstman. Voor de Nederlandse bioscooprelease werd het liedje waarin Obelix van eten droomt weggelaten, maar deze is op de dvd wel te zien, vreemd genoeg in een Engelstalige versie. In 2002 werd het verhaal opnieuw verfilmd als 'Asterix & Obelix: Missie Cleopatra', ditmaal met echte acteurs onder wie Monica Bellucci als de Egyptische koningin.

Publicatiedatum: 28 juli 2009
Laatste aanvulling: 10 april 2014

© Dargaud Film Paris/Edifilm Bruxelles/Belvision/Bridge Entertainment Group

WIL JE EEN REACTIE PLAATSEN? KLIK HIER.

Steven
Geweldig jeugdsentiment dit! Heb hem pas na 10 jaar weer teruggezien.
animatiefiguur
asterix en obelix zijn erg vet

Meer televisie-sentiment

Hello Kitty's Paradijs

Hello Kitty's Paradijs (2001)

Omschrijving Japanse tekenfilmserie over het poesje Kitty die de leider is van een vriendenclubje… Lees meer
De Billy Hotdog Show

Billy Hotdog Show, De (1990-1991)

Linda de Mol debuteerde al op 13-jarige leeftijd als presentatrice van het kinderprogramma Wat je… Lees meer
The Great Muppet Caper

Great Muppet Caper, The (1981)

Na de 'Muppet Movie' hadden de muppets de smaak van het filmen te pakken en voor hun tweede… Lees meer

Cookies en privacy

Cookieverklaring
Privacyverklaring

Contact

Nieuwsbrief

Inschrijven
Uitschrijven